VOŇAVÁ KRÁSA

04.12.2021


Podzimní voňavá novinka vznikla v ateliéru na konci roku 2021. Spolu s kamarádkou a zdravotní sestřičkou Veronikou, která vyrábí úžasná domácí mýdla..

Představujeme tři vybrané kombinace vůni a barev. Výroba mýdla je zatím možná pouze na zakázku. Náramky a náhrdelníky můžete vybírat hned. Na výrobu dárkového balíčku je potřeba domluvit tvar mýdla a počet kusů. Oválný tvar🧼 mýdla, kulatý⚪ a klasický hranatý tvar.⬜
Ideální je objednat s předstihem jeden týden. Bude tak zaručena absolutní čerstvost  přírodního mýdla a dokonalý dárkový set podle vašeho přání.

***

Šípková růže a vlašský ořech v jednom mýdle

Dárkový balíček s mýdlem | náramek | náhrdelník | přívěsek

Dvoustranné mýdlo  s pečujícím olejem z šípkové 🌹 růže z jedné poloviny a  jemným peelingem ze skořápek vlašských ořechů z poloviny druhé. 

Ručně vyrobené šperky inspirované přírodou
Ručně vyrobené šperky inspirované přírodou

Inspirací pro návrh šperků jsou listy a plody, které bývají nejkrásnější právě na podzim. 🍂 Na jedné větvičce vidíme odstíny žluté,🍃 světle zelené i tmavě zelené barvy. 🌿

Nezralé plody bývají tvrdé a světle oranžové. Přezrálé nebo promrzlé šípky bývají hnědé, měkké a v ruce se snadno rozmáznou.

Něžnost květů šípkové růže obdivovali už ve starověku. Jejich růžové odstíny jsou odedávna symbolem lásky, touhy, něžnosti a mladistvosti. Bývají ozdobou přírody a okrasných zahrad.

O blahodárných účincích na problematickou pleť není pochyb. Olej za studena lisovaný obsahuje účinné látky s vitamíny skupiny B, A, C, K a flavonoidy. Díky schopnosti regenerace pleti se doporučuje na stárnoucí pokožku, urychluje hojení drobných jizviček a také je vhodný na kožní infekce.

Mýdlo obsahuje ještě část s peelingem ze skořápek 🌰Ořešáku královského.🌰 Proč vlastně tohle spojení a k čemu je to dobré?
 

Skořápky ořechů mají dezinfekční účinky, působí silně antimykoticky a antiparazitálně. Jsou vhodné na jemné čištění pleti na čistě přírodní bázi. Chybu neuděláte ani když mýdlo voňavá krása použijete na omytí vlasů. Obličej a tělo doporučujeme nejprve jemně očistit stranou s peelingem, poté opláchnout a umýt částí s pečujícím olejem.

Kulaté mýdlo v barvách divoké růže a ořešáku
Kulaté mýdlo v barvách divoké růže a ořešáku
Plody šípků mají protáhlý tvar a červenou ❤️ nebo červeno oranžovou 🧡 barvu. Pod tuhou a lesklou slupkou se nachází dužina a semínka obalená jemnými chloupky.

Keř se hodně vyskytuje podél okrajů polních cest a v hájích po celých Lužických horách. Kvete růžově 🌸 na začátku léta. Pro sběr plodů je ideální čas na konci konci září.  


Levandulové mýdlo s čokoládou

Dárkový balíček s mýdlem | náramek | náhrdelník | přívěsek 

💜Fialové odstíny voňavého Levandulového mýdla 🧼 a hnědý nádech kakaa.☕ Hořkosladká kombinace zahřeje na těle i na duši 🌞

Péče o tělo i pohazení pro duši
Péče o tělo i pohazení pro duši

Inspirací pro návrh šperků jsou sušené listy a květy levandule, které krásně voní a hrají všemi barvami fialové 💜 světlé i tmavě zelené. 🌿

Kvalitní kakaový prášek se získává z kakaových bobů, Díky tomu si zachovává zdraví prospěšné látky, které příznivě působí na tělo a mysl. Látka zvaná tebromin obsažená v nepražených kakaových bobech zklidňuje dýchací cesty, stimuluje srdce nebo snižuje krevní tlak. Kakaový prášek je docela hořký zato obsahuje spoustu zdraví prospěšných látek. Kakao je super ingrediencí s protizánětlivými a regeneračními účinky. V kombinaci s levandulovou sílící dává mýdlu hořkosladkou vůni.

Levandule (Lavandula)

Vytrvalá bylina a kvetoucí fialovým, bílým nebo růžovým květem.nejčastěji polokeře nebo keříky, 20, ale i 60 cm vysoké, někdy též vytrvalé byliny s dřevnatějícími bázemi. Listy jsou zpravidla jednoduché, celokrajné, někdy též zubaté nebo zpeřené, často stříbřitě chlupaté. Květy jsou oboupohlavné, drobné; trubkovitý kalich je pokryt žláznatými chlupy obsahujícími aromatické silice, koruna je silně či jenom nevýrazně dvoupyskatá. Umístěny jsou v lichopřeslenech klasovitě nahloučených na koncích květonosných lodyh. Opylovány jsou hmyzem, plodem je tvrdka.

Šperky inspirované barvami levandule a kakaa
Šperky inspirované barvami levandule a kakaa

Ručně vyrobené mýdlo z levandule a kakaa použijte k mytí rukou i k očistě celého těla. Šetrně čistí a zjemňuje pokožku a jeho příjemná vůně zklidní také vaši duši.

Oválný tvar mýdla a náramek inspirovaný květem levandule
Oválný tvar mýdla a náramek inspirovaný květem levandule

Mýdlo s Mandarinkou a hřebíčkem

Dárkový balíček s mýdlem | náramek | náhrdelník | přívěsek

Nenajdete více typické koření v naší kuchyni než je hřebíček. Nádherně voní a společně s mandarinkou vykouzlí tu pravou atmosféru vánoc

Ručně vyrobené šperky z korálků jsou barevně sladěné s mýdlem.
Ručně vyrobené šperky z korálků jsou barevně sladěné s mýdlem.

Dárkové balení voňavého mýdla a bižuterie vkusně balená v papírové krabičce s výstelkou. Přírodní odstíny hnědé a jasně oranžové.

Sušená kůra mandarinky je viditelnou ingrediencí tohoto mýdla. Pokud vám nevyhovují omlazující krémy, jednoduše používejte mýdlo s hřebíčkem a mandarinkou. Nezanechává mastný pocit na pokožce, snadno se vstřebává. Hodí se pro všechny typy pleti.

Mýdlo je 100% přírodní hodí se pro každodenní použití pro všechny typy pokožky. Navlhčenou pokožku celého těla i obličeje jemně masírujte mýdlem a vzniklou pěnu poté opláchněte. Při mytí obličeje se vyhněte oblasti kolem očí. Mýdlo neobsahuje chemické přípravky, proto je dobré ho po použití dát na skleněnou mýdlenku.

Sušená kůra mandarinky je další ingrediencí tohoto mýdla. Dodává svěží nádech a povzbudivě doplňuje sladký a kořeněný hřebíček.