ANNA MIKEŠOVÁ, DiS

atelier.minart@gmail.com 

Telefon: +420 605 413 875

IČ 726 72 021, Pihel 234 47118 Nový Bor

2100461372/2010 Fio Banka 

O Anně

Anna Mikešová je návrhářka a majitelka atelieru Minart z Nového Boru. Její láska ke šperkům začala, když byla ještě malá dívka. Po absolvování nejstarší sklářské školy v Evropě (kde studovala malbu na sklo) a s podporou své rodiny dokončila Anna Vyšší odbornou školu sklářskou v Novém Boru, kde získala odborný titul v oboru sklářského designu. (DiS)

Zde zdokonalila své sklářské a designérské dovednosti u profesora Ak. mal. Stanislava Honzíka. Malířskou kariéru pak Anna formálně zahájila v rezidenčním uměleckém programu Sklářského ateliéru v Kamenickém Šenově, ve spolupráci přímo s majitelem panem Petrem Rathem, z vídeňské rodinné  firmy Lobmeyr, aby se nakonec po dvou letech stala umělkyní na volné noze.

Krátce měla zkušenost s prací jako grafický designér v reklamním studiu, což jí dalo základní dovednosti práce ve photoshopu a mnoho dalších. Hodně to pomohlo s prací na plný úvazek v maloobchodě s korálky. Zde za 7 let dohlížela na obchod a udělala více než 10 000 fotografií na produkty e-shopu, včetně materiálu, bižuterie a minerálů, nářadí a dalšího zboží, ve spolupráci s www.beadperlen.com

Anna se v roce 2013 rozhodla soustředit na svou vlastní značku ve šperkařském průmyslu a založila vlastní ATELIER MINART. Několik sezón vedla korálkářské dílny ve sklářské krčmě Ajeto poblíž sklárny Lindava, pořádala výstavy a pilovala svůj vlastní styl.

Rodina ji přiměla trávit více času ve svém domácím studiu. Anna Mikšová dnes tráví dny na vesnici a důvěrně spolupracuje s malou skupinou prodejců a zákazníků na vytvoření každého jednotlivého kousku ve svých kolekcích.

Její rozhodnutí ponechat výrobu v severních Čechách je poctou dřívějším řemeslníkům a tradiční sklářské a bižuterní výrobě. Anna žije s manželem a dvěma syny v malé obci Pihel nedaleko Nového Boru.


Výrobou šperků proti depresi? To je ta nejlepší cesta, ukazuje Anna MikešováNATĚLO VÝTVARNÁ SKUPINA

Od roku 2012-2015 aktivně působila ve výtvarné skupině Natělo z Nového Boru. V rámci  pětičlenné skupiny se účastnila veletrhů Euroregion Tour v Jablonci nad Nisou, na kterém šperky skupiny NATĚLO získaly opakovaně ocenění od České hospodářské komory a slavily také úspěch na sklářském a bižuterním veletrhu Křehká krása pořádaném každoročně v jabloneckém Eurocentru.


První šperky ze skleněných střepů jsem vyráběla během devadesátých let v malé laboratorní pícce, kterou jsem si vysloužila na brigádě v domácí malírně skla. 


Tak jako staří mistři z dob minulých řídím se i já ve své dílně podle ročních období. Zima je časem rozjímání a příprav na léto. Tvořím v klidu, svým tempem, podle stávajících vzorů vznikají návrhy na nové kolekce, kterými jsou ručně vyráběné šperky, drobné suvenýry a bižuterie z korálků. Výrobky jsou k zakoupení také na e-shopu

DROBNÉ OPRAVY

Pokud to půjde, ráda opravím nebo vyměním komponenty ve Vaší bižuterii

INSPIRACE

Ráda zhotovím šperk speciálně na Vaše přánÍ.

KOMISNÍ PRODEJ

Množstevní slevy při větším odběru zboží a při dlouhodobé spolupráci