Únor, lásky čas

06.02.2022

Také vám poslední dobou přijde, že všechno tak rychle utíká? Že, čtvrtek je vlastně malý pátek a neděle už dávno není o tom, že by se nemělo nic dělat. A také se vám zdá, že měsíc lásky květen, začíná každý rok už v únoru?


Láska má mnoho podob a já teď krátce pohovořím o té mateřské.
Láska má mnoho podob a já teď krátce pohovořím o té mateřské.

Jedna lidová pranostika zní únor bílý, pole sílí. Únor a zasněžené pláně, to sedí. Jaké barvy nebo symboly se pojí ke svátku zamilovaných? Představím si červenou a nebo jemně růžovou barvu a symbol? Srdce, které může označovat nejen lásku, ale i odvahu, statečnost a sebeobětování.

Svátek svatého Valentýna se týká především lásky milenecké, tak jak ji poeticky znárodnil básník K.H. Mácha, a bez lásky milenecké by nebylo ani lásky mateřské a tak hýčkejme lásku ve všech jejích podobách. Je zřejmé kam tím mířím, blíží se Valentýn, svátek všech zamilovaných. 
Vzpomínky se pojí k emocím a člověk má většinou tendenci na ty špatné zapomenout. Zahoďte předsudky, že je to kapitalistický přežitek a udělejte něco pro radost. Radost z toho, že někomu  uděláte radost ve světě, kde kýč neznamená lautr nič.
Není nad to, vypít si svůj šálek kávy ☕
Není nad to, vypít si svůj šálek kávy ☕
Kdysi jsem byla daleko hodně od domova. Byl chladný únorový týden a já v cizí zemi a v rodině, kde jsem pomáhala jako Au-pair. Dostala jsem na Valentýna dárek, byl to hrneček od Starbucks a v něm ořechy v čokoládě, mám ho dones. A víte co? bylo to milé. Tisíce vzpomínek mi proteklo mezi prsty, ale tahle zůstává. 

A s čím ještě mám spojený Valentýn? Před  dvěma lety se mi měl narodit můj druhý syn. Termín porodu byl 14.2.2020. Nakonec se sice narodil o dva dny dřív, ale s úsměvem mohu říct, že také díky tomu, jsem se svátkem uzavřela příměří.

To dopoledne, kdy se měl Tomík narodit jsem si krátila čekání na pohovce a u toho jsem ketlovala. Vyráběla jsem přívěsky na kabelky. Od té doby to tak dělám každý rok a naplňuje mě to klidem. Zrození, nový začátek, blížící se jaro a tvoření.

Maxi karabina s ketlovanou korálovou dekorací, vhodná ozdoba ke kabelce
Maxi karabina s ketlovanou korálovou dekorací, vhodná ozdoba ke kabelce

A tak tu mám pár s láskou vyrobených drobností na svátek svatého Valentýna.