Paměťový drátek

07.04.2022

Na výrobu náramků na paměťovém drátku nebudete potřebovat žádné zapínání ani speciální komponenty, jen kleště.


I když by se zdálo že je to technika pro začátečníky, není to tak úplně pravda. Je potřeba zkušenou ruku a hodně, hoooooodně trpělivosti.

Budeme vytvářet dámský náramek  jehož výroba je vhodná pro mírně pokročilé. Nastřihneme 4 otočky ocelového drátku, kterému se říká paměťový, protože drží tvar i když ho trochu roztáhneme. 

Rychle ho nandáte na zápěstí a rychle ho zase sundáte. To je výhoda náramků na paměťovém drátku. 

Ohneme konec drátku na jeho spodním konci a dáváme celou dobu pozor, aby se nezamotal do sebe. Pak začneme na navlékat korálky.

Vybereme si barvu třeba....  💜 Fialovou 💜

K hlavnímu odstínu přidáme maximálně dva další. Může to být světlejší nebo tmavší odstín fialové, nebo růžové, bílá a krystal. Jiné barvy nedoporučuji, kombinujte maximálně dvě hlavní barvy.

Využijete všechny možné tvary a druhy korálků, od těch nejmenších broušených nebo mačkaných, průhledných, neprůhledných... Právě ta pestrost a nahodilost všemožných tvarů je na tomhle náramku žádoucí. Pěkně vypadají i nepravidelné zlomky minerálů nebo ostré jazýčky, které trčí do strany. Pozor na drátek se nehodí velké, těžké a dlouhé tvary, které by ho natáhly a poškodily.

Co mě na náramku baví je, že na něj využiju všechny možné zbytky drobných korálků, co se mi tu už dlouho válí. 

Uděláme si na podložce hromádky korálků a střídáme nahodile barvy a tvary, navlékneme asi 3 cm na drátek a pak ho natáhneme a korálky sjedou dolů jako po spirále. Není nutné je posouvat rukou, je to jízda. Navlékání zabere asi 20-30 minut. Na konci nechte 0,5 cm na ukončovací očko.

Občas přidáme nějaký jiný komponent, třeba kovový kaplík nebo kuličku ať se náramek trochu třpytí. Já jsem na návrh zvolila anděla se zlatými křídly.