INFORMACE O PROJEKTU

03.07.2021

PUTOVNÍ SKLÁŘSKÁ DÍLNA 

Řemeslný projekt za podpory Libereckého Kraje běží od července 2021 do konce června 2022.

Co:

Sklářská dílna jsou dva putovní workshopy probíhající během jednoho roku v různých místech Lužických Hor. Dílny jsou zaměřené na zušlechťování skla. Náplní praktických dílen je seznámení účastníků s tradičními sklářskými technikami malování a broušení na sklo. Projekt navazuje na kulturní akce probíhající v rámci míst s atraktivní sklářskou výrobou, především místních skláren a městských/obecních slavností.

Cíl:

Možnost zkusit si namalovat skleničku a vybrousit jednoduchý dekor na sklo, vede k zachování povědomí o těchto tradičních řemeslech. Cílem je podpořit zájem a posílit tím povědomí o místní tradici hravou a zábavnou formou.

Výstup:

Forma praktické zkušenosti s broušením skla a malováním na sklo je pro účastníka časově omezena a stupněm složitosti je vhodná pro děti od 4 let. Každý účastník si svůj výtvor odnáší jako vzpomínku na svou praktickou zkušenost. Jedná se o skleničku, dekorativní předmět nebo malý svícen.

Přihláška do projektu:

Přihlásit se můžete v odkaze na stránkách www.atelier.minart.com:

Vyberte si volný termín v kalendáři, kdy mohu workshop uspořádat anebo nabídněte termín kulturní akce v termínu, kdy víte, že se vám sklářský workshop bude zrovna hodit a domluvíme se. Doba trvání akce včetně přípravy je 4-5 hodin.

Záměr:

Popularizace tradičních, sklářských řemesel spojených s oblastí s dlouhodobou sklářskou výrobou a rozšíření nabídky místních turistických cílů.  

Průvodce:

Za provedení workshopů odpovídá Anna Mikešová, Dis. Otázky a rezervace termínů směřujte na

e-mail: atelier.minart@gmail.com nebo na moje tel. Číslo: 605 413 875